1
روزبه‌روز تعداد بلاگرهای آرایشی اینستاگرام بیشتر می‌شود و شاید برایتان سوال باشد که این اصطلاحاتی که در ویدیوهای آرایشی به کار می‌برند چه معنایی دارد. کانتور، کانسیلر، پودر بیک و هایلاتر یکی از پرفروش و پرکاربردترین لوازم آرایش مدرن در دنیا شناخته شده است که در زیباتر شدن صورت تاثیر مهمی دارند. در این مقاله قصد داریم اصطلاح کانتورینگ را توضیح دهیم تا روش کانتور کردن آرایشگرهای معروف دنیا را بشناسید و تجربه آرایشی جدیدی یاد بگیرید.

کانتورینگ چیست؟

کانتور یک لوازم آرایش است که رنگ آن از پوست صورتتان باید تیره‌تر باشد که شباهت زیادی به برنزر و رژگونه قهوه‌ای دارد. کانتور مایع، کانتور کرمی استیکی و کانتور پودری فروش بالایی دارند که اگر روش استفاده از آن‌ها را بدانید، آرایش صورت متفاوتی را یاد می‌گیرید. در واقع کانتوریگ یک تکنیک ایجاد سایه به وسیله کانتور روی صورت می‌باشد.
مهم‌ترین کاربرد کانتور تغییر فُرم صورت است. در واقع شما می‌توانید با ایجاد سایه‌ای که توسط کانتورینگ روی پوست صورت ایجاد می‌شود، فرم بینی، پیشانی، گونه و حتی اندازه و زاویه صورتتان را تغییر دهید و آن را برجسته یا باریک‌تر کنید. البته در آرایش‌های مدرن می‌توانید فرم صورتتان را تغییر ندهید و تنها سایه‌هایی روی صورتتان ایجاد کنید که تاثیر بسیاری در طبیعی و زیباتر شدن آرایش دارد.

 

تفاوت کانتور و برنزر چیست؟

احتمالا بسیاری تصور می‌کنند که کانتور همان برنزر است، چرا که شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. اما بهتر است بدانید که کاربرد این دو با یکدیگر بسیار متفاوت است و هر یک به صورت متفاوت در آرایش صورت به کار می‌رود.
بهتر است بدانید که معمولا کانتور مات است. چرا که شما با کمک کانتورینگ صورت می‌توانید سایه‌هایی بین بینی، گونه، ابرو، پیشانی، چانه و فَک ایجاد کنید که در فرم و اندازه هر یک از آن‌ها تاثیر دارد و چهره‌تان را زیباتر می‌کند.
پیش از این گفتیم که کانتور همانند سایه روی پوست عمل می‌کند، اما برنزر همچون نور آفتاب روی پوست است. در واقع برنزر یک روشنایی و رنگ گرمی به پوست می‌بخشد و در بیشتر مواقع حالتی درخشان در اجزای صورت ایجاد می‌کند.

استفاده از کانتور قبل یا بعد از کرم پودر است؟

در حال حاضر روش آرایش کردن متفاوت شده است. در گذشته ابتدا از کرم پودر استفاده می‌کردیم و پس از آن رژگونه، برنزر و هایلاتر به صورت می‌زدیم، اما اکنون روند آرایش مدرن تغییر عمده‌‌ای کرده است.
برخی از میکاپ آرتیست‌های معروف دنیا، ابتدا مقداری هایلایتر جامد یا مایع به استخوان گونه خود می‌زنند، سپس با کمک کرم پودر، پوست صورتشان را می‌پوشانند و آرایش پایه پوست را با کانتوریگ صورت  به پایان می‌رسانند.
اگرچه این روش جدید، عجیب به نظر می‌رسد، اما بسیاری از میکاپ آرتیست‌های مشهور بر این باورند که استفاده از هایلایتر زیر کرم پودر و کانتوریگ پس از کرم پودر باعث می‌شود که پوست زیباتر به نظر برسد و درخشش طبیعی داشته باشد.

محصولات آدارز

محصولات آدارز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

adaroseteam@adarose.ir

شماره تماس

21-91029518 ( 98+ )

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه9 تا 16
پنج شنبه9 تا 12:30
جمعهتعطیل

آیا شما هم سوالی دارید ؟

بی صبرانه منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم .

میتوانید از طریق فرم زیر نیز با تیم آدارز در ارتباط باشید.